Rijden in Verona

Verona is meer dan het balkon van Romeo en Julia. Deze stad in het noorden van Italië heeft alles: historie, sfeer én een geweldige ligging tussen het Gardameer, de Dolomieten en Venetië. De hele Veneto-regio is perfect te ontdekken vanaf deze prachtige stad. Deze regio staat bekend als één van de mooiste van heel Italië!

Ideaal dus om met een huurauto op ontdekkingstocht te gaan. Maar voor je vertrekt, is het verstandig om goed voorbereid te zijn. Gelukkig helpen wij je op weg (letterlijk). In dit artikel lees je alles wat je moet weten als je Verona en de omliggende regio gaat verkennen met een huurauto.

Verona

Hoe plan je je route en navigeer je in Verona?

Navigeren in en rondom Verona: De stad is overzichtelijk, maar het historische centrum heeft veel eenrichtingsstraten en voetgangerszones. Gebruik dus altijd een navigatie-app, en check vooraf of je bestemming wel bereikbaar is met de auto. Rondom de stad loopt een ringweg die je snel naar de snelwegen A4 (richting Milaan of Venetië) en A22 (richting Brennerpas) brengt.

Voor wie richting het Gardameer of de bergen wil, zijn de provinciale wegen ideaal. Ze zijn vaak rustig, goed onderhouden en bieden geweldige uitzichten (en dit is nog een understatement).

Drukke tijden en spitsverkeer: De ochtend- en avondspits in Verona zijn mild vergeleken met steden als Napels of Milaan. Toch is het rond 8.00 en 17.30 uur aan de zuidkant van de stad wat drukker. In het weekend is het extra druk op de wegen richting het Gardameer.

Rijregels en voorschriften in Italië

Italië is een fijn land om in te rijden, zolang je oplet en de regels volgt. De regels lijken veel op die van ons in Nederland. In de stad Verona zelf is het verkeer rustig, maar zodra je richting het meer of de bergen rijdt, wordt het iets sportiever.

Algemene regels en voorschriften:

  • Je moet minimaal 21 jaar oud zijn om een auto te huren.
  • Het is verplicht een veiligheidshesje, gevarendriehoek en reserveband of bandenreparatieset in je auto te hebben.
  • Verona heeft ZTL-zones (beperkt toegankelijke zones) in het oude centrum. Zonder vergunning mag je hier niet in rijden.
  • Iedereen moet een gordel dragen.
  • Kinderen onder de 12 moeten op de achterbank in een goedgekeurd kinderzitje.
  • Snelheidslimieten binnen de bebouwde kom: 50 km/u
  • Buiten de bebouwde kom: 90 km/u
  • Autowegen: 110 km/u
  • Snelwegen: 130 km/u (bij regen: 110 km/u)

Navigeren op tolwegen rond Verona

De A4 en A22 zijn beide tolwegen. Rijd je bijvoorbeeld van Verona naar Milaan of naar het Gardameer via de A4? Dan betaal je tol, meestal tussen de €4 en €10 per traject. Betalen kan met kaart, contant of creditcard. Automatische tolpoorten (Telepass) zijn er ook, maar die gebruik je alleen als je er een abonnement voor hebt. Rijd hier dus niet zomaar in als Nederlander, dan heb je namelijk een paar toeterende Italianen achter je staan!

Wil je liever geen tol betalen? Dan kun je gebruikmaken van binnenwegen, maar die kosten je meer tijd en zijn minder geschikt als je snel ergens wilt zijn. Deze wegen zijn wel nét iets mooier en relaxter. Aan jou de keuze.

Parkeermogelijkheden en tips in Verona

Parkeren in het centrum van Verona is mogelijk, maar je moet weten waar je moet zijn. Wat het niet veel makkelijker maakt, is dat de binnenstad deels autovrij is. Dit is fijn als je een voetganger bent, maar misschien lastiger als je de binnenstad wilt verkennen. Maar maak je geen zorgen, wij hebben de beste parkeertips voor je op een rijtje gezet.

Algemene parkeertips in Verona:

  • Betaald parkeren op straat: Blauwe zones geven aan dat je moet betalen. Tarieven liggen meestal tussen de €1,50 en €2,50 per uur.
  • Parkeergarages: Rond het centrum zijn meerdere garages, zoals Parking Cittadella en Parking Arena. Gemiddeld betaal je €2,50 per uur.
  • Gratis parkeren: Buiten het centrum zijn er P+R-opties die geheel gratis zijn. De kosten voor parkeren zijn in Verona niks vergeleken met Amsterdam, dus voor het gemak zouden we adviseren om in een parkeergarage te parkeren.

Parkeren bij populaire plekken:

  • Arena di Verona: Gebruik Parking Arena of Parking Cittadella. Beide liggen op loopafstand en zijn goed bereikbaar.
  • Piazza delle Erbe: Dit gebied is deels autovrij. Parkeer net buiten de ZTL-zone en wandel naar het plein.

Prijzen voor het huren van een auto in Verona

Via Holidaycars.com vergelijk je makkelijk de beste deals. In het laagseizoen vind je compacte auto’s vanaf €7 per dag. In de zomer loopt dit op naar vaak minimaal €10 à €12 per dag voor een standaard model. Deze kosten kunnen nog oplopen, zeker als je laat boekt. Maar mocht je op tijd boeken (aanrader), dan kan je de kosten flink drukken en een prachtige auto huren voor niet al te veel geld.

Luchthaven van Verona en hier een auto huren

Verona Airport ligt op ongeveer 15 minuten rijden van het centrum. Hier een auto huren via Holidaycars.com is heel eenvoudig. Je haalt je sleutel op bij de balie en bent zó onderweg richting het meer, de stad of het noorden van Italië.

Je hoeft de auto overigens ook niet op dezelfde plek weer in te leveren. Wil je bijvoorbeeld de hele regio verkennen en vertrekt je vlucht vanaf Venetië? Geen probleem, dit kan je eenvoudig selecteren op onze website. Kies je ophaal- en inleverlocatie en je ziet direct de kosten en het aanbod. Wel zo handig!

Andere populaire artikelen

Andere categorieën